Świąteczny paraliż nieba i torów na Wyspach

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huBrytyjczykom ciężko się będzie ruszyć na święta

Związki zawodowe maszynistów kompanii Eurostar z Wielkiej Brytanii zapowiedziały na piątek i sobotę strajk z powodu załamania się rozmów płacowych. Może on zostać powtórzony także 26 i 27 grudnia. Z kolei w poniedziałek ma rozpocząć się 12-dniowy strajk personelu kabinowego British Airways.

Okres Bożego narodzenia to jeden z najgorętszych okresów w transporcie przewozowym. W tym roku w Wielkiej Brytanii może być wręcz upalnie.

Maszyniści linii Eurostar, które zapewniają łączność między Londynem a Paryżem i Brukselą, poinformowali w środę, że ich rozmowy nt. podwyżek płac załamały się, więc przystępują do strajku. Władze Eurostar uspokajają, że kompania jest w stanie zapewnić obsadę pociągów dzięki maszynistom z Francji i Belgii.

Strajk w powietrzu

Do strajku brytyjskich maszynistów ma dojść na kilka dni przed akcją personelu kabinowego British Airways. W poniedziałek zapowiedzieli 12-dniowy strajk, który ma się rozpocząć 22 grudnia. Załoga protestuje z kolei przeciwko wprowadzanym przez BA posunięciom oszczędnościowym. Związkowcy twierdzą, że wiele z tych posunięć jest nielegalnych.

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu