Świąteczne życzenia o 10 groszy droższe

Najnowsze

TVN CNBC BIZNESAnna Streżyńska na następne podwyżki się nie zgodzi

Poczta podnosi ceny. Nowy cennik, który zatwierdził Urząd Komunikacji Elektronicznej, wejdzie w życie z początkiem lipca. Wysłanie kartki pocztowej będzie wtedy kosztować 1,45, czyli o 10 gr więcej niż obecnie. Paczki, w dłużej perspektywie, podrożeją nawet o 100 proc.

Ceny paczek wzrosną tak bardzo, ponieważ UKE stwierdził, że Poczta wysyła je poniżej kosztów. - W przypadku niektórych paczek będzie to niewielka korekta, a w innych może w dłuższej perspektywie sięgać nawet 100 proc. - potwierdził "WSJ Polska" Karol Krzywicki, dyrektor departamentu pocztowego w UKE. Mniej odczuwalne będą podwyżki cen listów oraz kartek pocztowych.

Kolejnego pokrywania strat Poczty z kieszeni klientów nie zaakceptuję. Musi ona najpierw poszukać oszczędności u siebie, a dopiero później będzie miała prawo podnosić ceny Anna Streżyńska, URE

Na razie dosyć podwyżek

Poczta Polska już od jakiegoś czasu domagała się od UKE zaakceptowania proponowanych przez nią podwyżek. Prezes Urzędu Anna Streżyńska nie zgodziła się wtedy, ponieważ nie podobało jej się uzasadnienie podwyżek. I choć ostatecznie przystała na kolejną prośbę Poczty, już zapowiedziała, że na następne się nie zgodzi. - Kolejnego pokrywania strat Poczty z kieszeni klientów nie zaakceptuję. Musi ona najpierw poszukać oszczędności u siebie, a dopiero później będzie miała prawo podnosić ceny - zapewniła.

Źródło: TVN CNBC Biznes, "WSJ Polska"

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES