Najnowsze

Susan Arnold stanie na czele giganta. Pierwsza kobieta na tym stanowisku w historii firmy

Najnowsze

Autor:
mp/ToL
Źródło:
BBC, Reuters
Jest nowa prezes Disneya
ReutersJest nowa prezes Disneya

Susan Arnold, która jest członkiem zarządu Disneya od 14 lat, zastąpi pod koniec bieżącego roku prezesa Boba Igera. To pierwsza kobieta na tym stanowisku w 98-letniej historii firmy.

Arnold była wcześniej dyrektorem operacyjnym firmy inwestycyjnej The Carlyle Group. Pełniła również kierownicze funkcje w Procter and Gamble i McDonald's Corp.

Susan Arnold prezesem Disneya

- Susan jest niezwykle szanowaną menadżerką, której bogate doświadczenie, niezachwiana uczciwość i fachowe opinie były nieocenione dla firmy, odkąd dołączyła do zarządu w 2007 roku - powiedział Bob Iger.

"Obejmując funkcję prezesa zarządu, nie mogę się doczekać, aby dalej służyć długofalowym interesom udziałowców Disneya i ściśle współpracować z dyrektorem generalnym Bobem Chapkiem, który opiera się na stuletniej spuściźnie kreatywnej doskonałości i innowacji" - poinformowała w oświadczeniu Arnold.

BBC zwraca uwagę, że nominacja Susan Arnold następuje w momencie, gdy duże firmy odchodzą od struktur zarządczych, w których funkcje dyrektora generalnego i prezesa pełni ta sama osoba. To efekt nacisku ekspertów ds. ładu korporacyjnego, inwestorów i w niektórych przypadkach także, organów regulacyjnych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Bob Iger odchodzi ze stanowiska

Odejście Igera to koniec pewnej ery dla Disneya. 70-latek zarządzał korporacją od 1996 roku. W tym czasie koncern stał się rozrywkową potęgą, przejmując takie wytwórnie jak Pixar, Marvel, Lucasfilm i 21st Century Fox. Także za kadencji Igera Disney otworzył swój pierwszy park rozrywki i ośrodek wypoczynkowy w Chinach.

Kilku innych dyrektorów Disneya także zamierza także odejść do końca tego roku, w tym szef studia Alan Horn, prezes i dyrektor kreatywny Disney Branded Television Gary Marsh i generalny radca prawny firmy Alan Braverman.

Susan ArnoldWalt Disney Company

Autor:mp/ToL

Źródło: BBC, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: BlackMac / Shutterstock

Pozostałe wiadomości