Surfujesz? Praca i podwyżka to pestka

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huInternauci górą

- Internauci lepiej zarabiają i łatwiej dostają pracę - wynika z Diagnozy Społecznej 2011 do której dotarł "Dziennik Gazeta Prawna". Dlatego zainteresowanie internetem rośnie we wszystkich grupach zawodowych.

Jak wynika z raportu "Polacy w Internecie", będącego częścią najnowszej Diagnozy Społecznej 2011, korzystanie z sieci jest obecnie nieodzownym elementem kariery zawodowej. W grupie wiekowej 25-60 lat zatrudnienie znalazło blisko trzy czwarte internautów. I zaledwie 40 proc. tych, którzy z sieci nie korzystają. Szukając pracy co piąty internauta zdobywał nowe kwalifikacje.

Internetowe korzyści dla każdego

- Już wielu pracodawców tylko w sieci prowadzi nabór, więc niekorzystający z niej są z tych możliwości wyłączeni - tłumaczy autor badania dr Dominik Batorski. Potwierdza to Paweł Leks, członek zarządu portalu pracuj.pl. - Aktywne korzystanie z sieci sprawia, że człowiek ma dostęp do aktualnych informacji, staje się bardziej otwarty na nowe rozwiązania, co mobilizuje go do zmian, również w życiu zawodowym - diagnozuje.

Badania dowodzą, iż zwiększa się zainteresowanie internetem w grupach zawodowych mniej kojarzonych z informatyzacją - choćby wśród rolników. Już co trzeci mieszkaniec wsi używa internetu, a co drugi ma do niego dostęp w domu. - To już nie jest luksus, to po prostu podstawa codziennej działalności - podkreśla Krzysztof Szubert, przewodniczący komisji ds. informatyki i społeczeństwa informacyjnego z Business Centre Club.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu