Studenckie nominacje dla TVN i TVN24

Najnowsze

Aktualizacja:
tvnTVN po raz kolejny wysoko w oczach studentów

Dziennikarze TVN i TVN24 otrzymali sześć nominacji do studenckich nagród MediaTorów. Wyróżnienia przyznają studenci dziennikarstwa z całego kraju.

MediaTory to nagrody przyznawane przez studentów dziennikarstwa 11 uczelni publicznych z całego kraju. Wybierają oni dziennikarzy i ludzi mediów, których działalność w danym roku akademickim uznali za wzorową.

W kategorii TORpeda znalazła się Anita Werner i Marcin Wrona (Fakty TVN, TVN24). Anita – "za refleks, błyskotliwość i profesjonalizm pokazywany na każdym kroku; za kobiecość w męskim świecie mediów; za opanowanie i wdzięk w studiu godne prawdziwej damy pik". Marcina – "za przybliżanie tego, co za Atlantykiem tak, jakby było za oknem; za udowodnienie, że Ameryka nie kończy się na Białym Domu, za pokazywanie Polakom wielu twarzy USA".

Kinga i Bartosz lepsi niż podwójne espresso

W kategorii akumulaTOR nominowany został duet Kingi Rusin i Bartosza Węglarczyka z „Dzień Dobry TVN” – „Ta para pokazuje nam, że poranek wcale nie musi być najtrudniejszą porą dnia. Zawsze świetnie przygotowani, z inteligentnym poczuciem humoru i dużą dawką pozytywnej energii. Przy nich podwójne espresso to napój dla małych dzieci” - uzasadnili studenci.

Za materiał "Trują na terenach ekologicznych" nominację w kategorii reformaTOR zdobył Grzegorz Kuczek z programu Uwaga! TVN. Doceniono go „za stawienie czoła jednej z najbardziej renomowanych firm w Polsce i determinację w walce o zdrowie obywateli i czyste środowisko".

Dwóch inicjaTORów

W kategorii inicjaTOR nominowany jest Jarosław Kuźniar z TVN24 oraz cała redakcja TVN Warszawa. Kuźniar "Za to, że w najlepszym stylu wprowadził do poranka w swojej stacji zasadę kontrolowanego luzu. Za to, że dziennikarskie rozmowy przeprowadza błyskotliwie i z lekkością, której mógłby mu pozazdrościć niejeden showman, a przy tym nie przekracza granic dobrego smaku. Za nową jakość".

Natomiast TVN Warszawa – "Za przedsięwzięcie, które w samym swym założeniu wymagało dużej odwagi - stworzenie komercyjnej telewizji lokalnej. Za bogatą ofertę programową, której nie powstydziłaby się ani telewizja z tzw. misją, ani nastawiona na rozrywkę. Za uchwycenie pulsu miasta i potrzeb odbiorców zarazem".

Wręczenie nagród odbędzie się 28 listopada w Krakowie.

Zobacz wszystkich nominowanych

Na wygrywanie mamy abonament

W poprzednich edycjach dziennikarze TVN zdobyli nagrody w kategoriach; auTORytet – Kamil Durczok (2007), Bogdan Rymanowski (2008), w kategorii nawigaTOR Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski, tytuł TORpedy przypadł Katarzynie Kolendzie-Zaleskiej, akumuaTORem został Szymon Majewski, nagrodę promoTOR zdobyła redakcja TVN24 i tvn24.pl. Za film „Trzech kumpli” w kategorii detonaTOR nagrodę zdobyły Anna Ferens i Ewa Stankiewicz, a w kategorii inicjaTOR cała redakcja TVN.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn