Strona Sejmu z problemami. "Atak na infrastrukturę operatora"

Najnowsze

Aktualizacja:
Piotr Waglowski domena publiczna WikipediaProblemy z działaniem strony sejmowej były "wynikiem ataku na infrastrukturę operatora telekomunikacyjnego obsługującego Kancelarię Sejmu"

Od godzin porannych strona internetowa Sejmu działała z kłopotami, bądź nie działała w ogóle. Jak poinformowało nas Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu, "dzisiejsze trudności z dostępem do strony internetowej były wynikiem ataku na infrastrukturę operatora telekomunikacyjnego obsługującego Kancelarię Sejmu".

Jak pisaliśmy, przy próbie wejście na sejmowy serwis internetowy wyświetlał się błąd. O kłopoty zapytaliśmy Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu. Okazuje się, że rzeczywiście system padł ofiarą ataków.

"Dzisiejsze trudności z dostępem do strony internetowej były wynikiem ataku na infrastrukturę operatora telekomunikacyjnego obsługującego Kancelarię Sejmu. Systemy sejmowe działały, natomiast występowały przejściowe problemy z dostępem do nich z zewnątrz" - poinformowało nas Biuro.

"Tego typu ataki nie stanowią zagrożenia dla przechowywanych danych. Spowodowane przez nie utrudnienia dotykają jedynie osoby, które chciałby wejść na stronę internetową i skorzystać z jej zasobów" - dodało.

Kłopoty z działaniem

Z informacji przekazanych nam przez Biuro Prasowe wynika, że pierwsze problemy odnotowano między godziną 4.53 a 6.02 rano.

"W tym czasie nie były one uciążliwe dla odwiedzających stronę. Potem oprócz ataku nastąpiło standardowe wzmożone zainteresowanie stroną związane z rozpoczynającym się posiedzeniem. Ostatecznie ok. godz. 14.00 strona została wyłączona przez służby Kancelarii Sejmu. Obecnie witryna jest ponownie uruchomiona, a jej działanie jest stale monitorowane" - czytamy. Po godzinie 16.00 strona Sejmu zaczęła działać poprawnie.

Biuro informuje także, że podczas środowego posiedzenia sejmowej Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich, "na którym była mowa m.in. o wprowadzeniu nowych rozwiązań informatycznych do obsługi posłów oraz bezpieczeństwie systemów sejmowych", dyrektor Ośrodka Informatyki poinformował posłów "o trwającym ataku".

Autor: mn//gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Piotr Waglowski domena publiczna Wikipedia