Streżyńska: Inwestycje za zredukowanie kary?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESKara 100 mln zł dla TP SA może zostać zredukowana

Inwestycje za karę? Urząd Komunikacji Elektronicznej zaproponował Telekomunikacji Polskiej zmniejszenie nałożonej kary do minimum w zamian za inwestycje w infrastrukturę telekomunikacyjną. Chodzi o 100 mln zł, jakie TP SA powinna zapłacić za nie rozdzielenie usługi abonamentowej od Neostrady.

- Chodzi o redukcję kar, w przypadku gdy naruszenie prawa zostało usunięte, w zamian za inwestycje wskazane przez Urząd - powiedziała w TVN CNBC Biznes Anna Streżyńska, prezes UKE. Kiedy miałoby to nastąpić? - Rozmowy trwają już dwa tygodnie i myślę, że jeszcze dwa potrwają. Obecnie obniżenie może dotyczyć kary 100 mln zł, ale nie tej największej wynoszącej 340 mln zł.

Pół miliarda kar

UKE nałożył na Telekomunikację Polską do tej pory kilkanaście kar o łącznej wartości ponad 500 mln zł. We wrześniu 2006 r. Urząd nałożył na Telekomunikację 100 mln zł kary za nie rozdzielenie usługi abonamentowej od usługi szerokopasmowego dostępu do internetu – Neostrady. UKE 21 lutego 2007 roku nałożył na TP SA karę w wysokości 339 mln zł za wygórowaną opłatę za usługę dostępu do internetu Neostrada.

Co by było gdyby...

Czy dojdzie do podziału TP SA? Urząd Komunikacji Elektronicznej uzależnia tę decyzję od porozumienia telekomu z innymi operatorami. - Gdyby decyzja miałaby być podjęta dziś, to doszłoby do podziału, ale ponieważ będziemy o tym decydować w drugiej połowie roku to cały czas TP i operatorzy mają czas, by się porozumieć - mówiła w TVN CNBC Biznes Anna Streżyńska.

Źródło: TVN CNBC, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES