Straż pożarna dopuszcza Terminal 2 na Okęciu

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Terminal 2 czeka na oddanie, pasażerowie czekają na Terminal

Funkcjonariusze straży pożarnej kontrolujący wykonanie Terminalu 2 warszawskiego lotniska Okęcie nie stwierdzili żadnych uchybień w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej. To może oznaczać, że wkrótce rozpoczną się tam odprawy pasażerów

- W dniu dzisiejszym komendant miejski PSP m.st. Warszawy przekaże inwestorowi oraz Wojewódzkiemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego stanowisko stwierdzające zgodność wykonania obiektu Terminal 2 - ODLOTY z przedstawioną dokumentacją projektową w zakresie ochrony przeciwpożarowej - powiedział Piotr Tabencki z zespołu prasowego warszawskiej straży pożarnej.

Opinia straży pożarnej była kluczowym dokumentem, niezbędnym aby Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego mógł dokonać odbioru budowy.

Brak pozytywnej opinii strażaków - i fakt, że wykonawca inwestycji nie potrafił usunąć wskazywanych przez nich mankamentów - był bezpośrednim powodem zerwania przez firmę Porty Lotnicze w październiku ub.r umowy z konsorcjum Ferrovial-Budimex-Estudio Lamela na budowę Terminalu 2.

Dyrektor Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze (PPL) Michał Marzec zapewniał w ubiegłym tygodniu, że do 30 marca Terminal 2 na warszawskim Okęciu wraz z pirsem północnym powinien już pracować.

Jeśli Terminal 2 nie zostanie uruchomiony do 28 marca, to warszawskie lotnisko nie będzie mogło podjąc odpraw na zasadach porozumienia z Schengen - czyli podróży obywateli większości krajów UE bez odprawy paszportowej.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24