Strajk ratowników oddala się

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Będą zmiany w ustawie o ratownictwie medycznym

Ratownicy medyczni po kilkudniowych negocjacjach porozumieli się z przedstawicielami ministerstwa zdrowia w sprawie poprawy warunków ich zatrudnienia i zawiesili trwający od 17 czerwca protest.

Podczas rozmów, które z przedstawicielami resortu prowadziła Krajowa Sekcja Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego, strona rządowa zobowiązała się m.in. do znowelizowania ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym. - Nowelizacja tej ustawy umiejscowiona jest w planach pracy rządu na drugie półrocze – powiedział wiceminister zdrowia Adam Fronczak.

Wiceminister poinformował także, że szefowa resortu Ewa Kopacz wystąpiła do ministra finansów o uruchomienie środków z rezerwy celowej z przeznaczeniem na ratownictwo medyczne, które jeszcze w tym roku można by przekazać wojewodom.

Protest polegał głównie na oflagowaniu szpitali, wręczaniu ulotek opisujących sytuację ratowników i gdzieniegdzie pikietach przed urzędami lokalnych władz. Przez pewien okres ratownicy domagali się odwołania minister zdrowia Ewy Kopacz, minister pracy Jolanty Fedak i szefa doradców premiera - Michała Boniego.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24