Najnowsze

Steve Wozniak: iPhone 6 pojawił się o trzy lata za późno. Apple stracił na tym

Najnowsze

EPAiPhone 6 i iPhone 6 Plus

iPhone 6 pojawił się na rynku o 3 lata za późno, uważa jeden ze współzałożycieli Apple Steve Wozniak. Większy wyświetlacz w iPhonie pozwoliłby na zdecydowanie większy udział w rynku i skuteczniejsze konkurowanie z Samsungiem.

W trzecim kwartale udział Samsunga w rynku smartfonów sięgnął 24 proc. w porównani do 12 proc. Apple. iPhone miał tracić na tym, że konsumenci woleli smartfony z dużymi ekranami na systemie Android.

Sympatyk Apple

Wozniak opuścił Apple w 1987 roku, ale nadal jest fanem firmy, którą wywindował na sam szczyt Steve Jobs. Lubi testować technologiczne gadżety, zanim trafią do szerszego obiegu. - Technologia jest jak piosenka. Możesz poznać jej szczegóły od kogoś, ale nie jesteś jej pewien dopóki sam jej nie usłyszysz - mówi Wozniak.

Według niego gadżety są coraz bardziej skomplikowane i nikt nie jest już w stanie stworzyć ich w garażu, ponieważ urządzenie technologiczne są coraz mniejsze i bardziej skomplikowane (pierwszy komputer Apple'a powstał w garażu rodziców Jobsa). Steve Wozniak odniósł się także do nowego produktu Apple'a: smartwatcha. Kupił już wcześniej kilka takich zegarków innych marek, jednak szybko zrezygnował z nich na rzecz smartfonów. Bo, jak stwierdzi, woli duże wyświetlacze. Jednak uważa, że Apple ma szansę na sukces w sprzedaży tego gadżetu, bo "jest wiele nadgarstków" a produkt spod znaku nadgryzionego jabłka wyróżnia się spośród pozostałych smartwatchów.

Autor: pp / Źródło: CNN Money

Źródło zdjęcia głównego: EPA

Pozostałe wiadomości