Starcie komórkowych gigantów

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.hu; apple.comNokia już wielokrotnie wcześniej zarzucała Apple naruszenie patentów

Nokia występuje przeciw Apple. Fiński koncern zwrócił się do Międzynarodowej Komisji Handlu w USA o wszczęcie dochodzenia w sprawie rzekomego pogwałcenia przez Apple siedmiu patentów. Rzecznik Nokii powiedział, że Apple narusza patenty jego firmy w niemal wszystkich swoich produktach - iPhonach, iPodach i komputerach.

Nokia oczekuje decyzji Komisji Handlu w ciągu 30 dni.

Ten największy producent komórek na świecie jest wręcz zdania, że Apple buduje swój biznes na zastrzeżonych prawnie innowacjach, wymyślonych w Nokii. Zastrzeżenia Finów dotyczą takich elementów urządzeń cyfrowych jak kamery czy anteny, a także technologii związanych z oszczędzaniem energii.

To nie pierwsza odsłona konfliktu między tymi gigantami rynku elektroniki użytkowej. Firmy oskarżały się już wcześniej nawzajem o kradzież patentów. Fiński koncern pozwał już do sądu Apple twierdząc, że Amerykanie skorzystali z opatentowanych przez niego rozwiązań technologicznych przy konstruowaniu iPhone'a. Zdaniem Nokii, Apple wykorzystywał jej patenty we wszystkich modelach iPhone'a.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu; apple.com