Najnowsze

Starbucks przenosi się do Londynu, bo płacił za małe podatki

Najnowsze


Starbucks przenosi swoją europejską siedzibę z Holandii do Wielkiej Brytanii. Centrala firmy będzie teraz działać w Londynie - informuje Reuter.

W Londynie będzie znajdować się siedziba władz popularnej na całym świecie sieci kawiarń Starbucks. Obecnie centrala korporacji znajdowała się w Amsterdamie w Holandii. Ta decyzja ma wymiar finansowy, bo po zmianach kawowy potentat będzie płacił wyższe podatki.

Płacili za mało

Starbucks był krytykowany za to, że płaci zbyt niskie podatki w Wielkiej Brytanii, gdzie sieć rozwija się najszybciej w europejskiej strukturze przychodów koncernu. "Ten ruch oznacza, że będziemy płacić więcej podatków w Wielkiej Brytanii" - podała spółka w komunikacie. Prezes regionalny Starbucks Kris Engskov powiedział, że Londyn będzie "idealnym miejscem do rozwoju europejskiego biznesu spółki".

Nowe sklepy

Do nowej siedziby w Chiswick w zachodnim Londynie przeniesie się głównie kadra kierownicza, która dotąd pracowała w Amsterdamie. Dział produkcyjny ma nadal pozostać w Holandii Władze koncernu kawowego zapowiedziały, że w najbliższym czasie sieć otworzy 100 nowych sklepów w Wielkiej Brytanii, które stworzą tysiące miejsc pracy.

Autor: msz/klim//zp / Źródło: Reuters, BBC

Pozostałe wiadomości