Stara panda pojeździ przynajmniej dwa lata

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
fiat.plStary model Pandy będzie produkowany przynajmniej do 2012 roku

Starsza wersja fiata Pandy będzie produkowana w Tychach na pewno do końca 2012 roku - zapewnił w TVN CNBC Biznes, prezes Fiat Auto Poland Enrico Pavoni. W ubiegłym tygodniu włoski koncern zdecydował o przeniesieniu produkcji nowej pandy z polskiej fabryki do zakładu pod Neapolem.

Zdaniem Enrico Pavoniego, długość równoległej produkcji nowej i starej Pandy będzie zależeć od popytu na model produkowany w Tychach.

- To będzie zależało od wielu czynników, miedzy innymi rynku, czy na rynku w obecności nowej pandy ta aktualna będzie sprzedawała się nieźle. A to dzisiaj trudno jest określić. Przewiduje, ze jeszcze w 2012 roku spokojnie będziemy produkowali. Może nawet dłużej, ale minimum do 2012 roku.

Zdaniem Pavoniego, sytuacja kiedy produkowane są nadal stare i nowe wersje jednego modelu, nie jest czymś wyjątkowym. Prezes koncernu przypomina, że ciągle produkowana jest poprzednia wersja modelu Fiata Punto, równolegle z najnowszym modelem Grande Punto.

Fiat rozpoczął właśnie realizację planu inwestycyjnego o wartości 700 milionów euro w fabrykę w Pomigliano d'Arco pod Neapolem, gdzie od połowy przyszłego roku ma być produkowany nowy model pandy.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: fiat.pl