Stalowy gigant szykuje wielkie zwolnienia

Najnowsze

Aktualizacja:
arcelormittal.com\Viktor MachaWielki piec z należącej do ArcelorMittal huty w Dąbrowie Górniczej

Największy na świecie producent stali, spółka ArcelorMittal, może zwolnić nawet 10 tysięcy pracowników - donosi francuski dziennik "Les Echos". To tyle, ile zatrudnionych jest w polskich hutach firmy. Redukcja zatrudnienia ma dać stalowemu gigantowi wielomilionowe oszczędności.

ArcelorMittal - największy producent stali na świecie - w sumie zatrudnia obecnie prawie 290 tysięcy pracowników. Aby poprawić swoją konkurencyjność i obniżyć koszty produkcji o ok. 500 milionów dolarów ma zmniejszyć zatrudnienie. Redukcja personelu według francuskiej gazety ma dotyczyć wszystkich hut na całym świecie.

Ta informacja mogła zaskoczyć, szczególnie po pozytywnych danych z III kwartału. ArcelorMittal wreszcie przestał przynosić straty, osiągając 903 mld dolarów zysku. Był to jego pierwszy wynik "na plusie" po trzech kwartałach strat.

Pod koniec 2009 roku popyt na stal wzrósł, jednak w stosunku do ubiegłego roku sprzedaż wciąż jest niższa o ponad połowę. Aby wrócić do zysków sprzed kryzysu, spółka postanowiła więc dokonać kolejnej restrukturyzacji.

Źródło: TVN CNBC Biznes, Les Echos

Źródło zdjęcia głównego: arcelormittal.com\Viktor Macha