Stabilny złoty. Najpierw taniał, a potem drożał

Najnowsze

Wymiana walut a podatekTVN24 Biznes i Świat
wideo 2/3

Podczas środowej sesji złoty początkowo tracił na wartości, by w drugiej części handlu odrobić starty. Ok. godz. 17 euro kosztowało 4,15 zł, a dolar - 3,05 zł. Zdaniem analityków inwestorzy czekają na przyszłotygodniowe posiedzenie EBC.

Jak wskazali dilerzy podczas środowej sesji złoty był wyceniany w relacji do euro w przedziale 4,15-4,17 zł. "Złoty od pewnego czasu jest na malutkiej huśtawce, nie potrafi przebić poziomu 4,15 zł za euro i porusza się wokół poziomu 4,16. Dziś także złoty handlowany był na tych poziomach. Obroty na rynku były niewielkie, nie było wielu transakcji" - wskazał dilera walutowego z BPH Marek Cherubin.

Co zrobi EBC?

W jego ocenie w najbliższym czasie notowania złotego będą poruszały się w ślad za tym, co się dzieje na świecie. Według niego kluczowe będzie posiedzenie EBC (5 czerwca), na to spotkanie rynki czekają niecierpliwie.

Podobnego zdania był diler walutowy Pekao Marcin Bilbin, który wskazał, że do końca tygodnia złoty w relacji do euro powinien pozostawać w przedziale 4,15-4,17 zł, a inwestorzy będą wyczekiwać na zbliżające się posiedzenie EBC. - Jeśli EBC będzie luzować politykę monetarną, to będzie to pozytywne dla złotego - mówił.

Niższe stopy?

Zdaniem opinii rynkowych podczas posiedzenie EBC może zapaść decyzja o obniżce stóp procentowych oraz o wprowadzeniu niestandardowych metod luzowania polityki monetarnej.

Autor: msz//gry / Źródło: PAP