Sprzedaż Multikina sfinalizowana

Najnowsze

tvn24 | TVN24Multikino zostało sprzedane spółce Vue-Entertainment Ltd.

Grupa ITI sfinalizowała transakcję sprzedaży Multikina S.A. spółce Vue-Entertainment Ltd. - poinformowała spółka w komunikacie. Grupa była właścicielem 86 proc. udziałów Multikina, pozostałe 14 proc. należało do długoletniego partnera biznesowego Multikina - Ares Management.

Multikino jest obecnie drugim co do wielkości operatorem kinowym w Polsce. Zarządza siecią 28 kin z 231 ekranami w 22 polskich miastach i dwoma kinami z 15 ekranami w krajach nadbałtyckich. Na polskim rynku Multikino ustępuje jedynie sieci Cinema City, która posiada 31 multipleksów.

Ugruntowana pozycja

Wojciech Kostrzewa, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Grupy ITI komentując transakcję, podkreślił, że "od momentu powstania w 1998 roku, Multikino zawsze promowało najwyższe standardy operacyjne i związane z zarządzaniem na rynku kinowym, ugruntowując swoją pozycję najbardziej innowacyjnej sieci kinowej w Polsce".

- Jesteśmy dumni, że to właśnie Vue – lider branży kinowej przejmuje Multikino, gdyż jesteśmy pewni, że będzie dalej wspierał i rozwijał wysokie standardy Multikina, przyczyniając się do wzmocnienia jego wiodącej pozycji na polskim rynku - ocenił Kostrzewa.

Dodał, że za 100 proc. akcji Multikina akcjonariusze otrzymali 48 mln euro.

Założony w maju 2003 roku brytyjska Vue Entertainment po przejęciu sieci kinowej Apollo w Wielkiej Brytanii w maju 2012 roku, sieci CinemaxX w lipcu 2012 roku i sieci Multikino we wrześniu 2013 roku zarządza obecnie ponad 1300 ekranami w 146 kinach wieloekranowych w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Danii, Portugalii, Polsce, na Litwie, Łotwie i Tajwanie.

Autor: mn//bgr / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24 | TVN24