Spocząć obok Mastroianniego

Najnowsze

Aktualizacja:
MarteN253 / Wikipedia, lic. GNUCmentarz Il Verano - to tu jest pochowany Marcello Mastroianni

Spocząć na wieki u boku Marcello Mastroianniego? To jak najbardziej realna perspektywa, choć może okazać się kosztowna. Władze Rzymu wystawiły na aukcję kilkadziesiąt "atrakcyjnych lokalizacji" na miejskich cmentarzach - najdroższa wśród nich jest aktualnie kwatera obok włoskiego gwiazdora filmowego.

Finansowy kryzys skłania władze Wiecznego Miasta do niekonwencjonalnych metod poszukiwania pieniędzy. Jedną z nich jest wystawienie na internetową akcję 34 miejsc pochówku i grobowców na trzech miejskich cmentarzach. Zainteresowani mogą obejrzeć na internetowej stronie nie tylko fotografie najbliższego otoczenia i nagrobki "sąsiadów", ale i spojrzeć na okolicę dzięki bezpośredniemu linkowi do Google Earth...

Burmistrz Gianni Alemanno liczy, że internetowa aukcja miejsc wiecznego spoczynku w Wiecznym Mieście przyniesie przynajmniej trzy miliony euro. Być może ma rację. Obecnie najdroższe oferty zgłoszono w licytacji miejsca na cmentarzu Il Verano, w pobliżu grobowca słynnej gwiazdy włoskiego kina - zmarłego w 1996 roku Marcello Mastroianniego. Aktualna cena przekracza już 310 tysięcy euro.

Cena niewątpliwie jeszcze wzrośnie, bo aukcja potrwa do 24 czerwca.

Źródło: n24.de

Źródło zdjęcia głównego: MarteN253 / Wikipedia, lic. GNU