Specjaliści mogą przebierać w ofertach

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huJest praca dla specjalistów

W tym roku firmy przygotowały 46,5 tys. ofert pracy dla ekspertów i menedżerów. To niemal o połowę więcej niż rok temu. Co drugi pracodawca planuje dalsze rekrutacje - pisze "Rzeczpospolita".

Jak wynika z ankiety firmy doradztwa personalnego Antal International, kandydatów na stanowiska szukają przede wszystkim firmy z sektora bankowo-finansowego oraz szybko rozwijające się centra outsourcingu. Na przykład łódzkie centrum Infosys BPO Poland zatrudni w tym roku ok. 500 specjalistów od finansów i księgowości oraz IT. Gdyńskie centrum Geoban planuje z kolei zatrudnić ok. 400 specjalistów ds. operacji bankowych - zauważa "Rz".

Nie tylko finanse

Także firmy motoryzacyjne rekrutują specjalistów i menedżerów. Nic dziwnego, skoro praktycznie wszystkie zakłady samochodowe w Polsce zapowiadają wzrost produkcji, a dostawcy komponentów planują nowe inwestycje.

Jak podkreśla "Rz", nieco większych roszad specjalistów i menedżerów można oczekiwać w IT, gdzie jednak dominują chęci do zatrudniania. Kolejnych 400 inżynierów informatyki chce w tym roku zatrudnić Tieto Poland. Comarch zamierza utworzyć 300 miejsc pracy, z czego ok. 10 proc. przypadnie na ekspertów z doświadczeniem.

Łącznie ponad połowa uczestniczących w badaniu pracodawców rekrutuje teraz specjalistów menedżerów, a 48 proc. ma takie plany na najbliższy kwartał - pisze "Rzeczpospolita".

Źródło: "Rzeczpospolita"

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu