Spadają ceny zagranicznych wycieczek. Taniej niż w first minute

Najnowsze

Wakacje first minuteTVN24 Biznes i Świat
wideo 2/3

Ceny zagranicznych wycieczek wyraźnie spadły, gdyż popyt na nie jest mniejszy niż podaż. Kosztują teraz mniej niż w przedsprzedaży, a nawet w porównaniu do ubiegłorocznego sezonu – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Tak więc ci, którzy skorzystali z obniżek first minute 2-3 miesiące temu, mogą teraz żałować - niektóre wycieczki kosztują często mniej niż wtedy. Zdaniem cytowanego przez gazetę analityka z firmy TravelData Jacka Dąbrowskiego, touroperatorzy przygotowali w tym sezonie w sumie więcej o 30 proc. miejsc niż w dobrym ubiegłym roku. Popyt owszem urósł, ale o 15 proc.

Jest taniej

Świadczą o tym ceny wycieczek. Wg TravelData, na ośmiu głównych kierunkach ceny są w tym roku średnio niższe o 95 zł w porównaniu z sezonem 2013. Rekordzistami spadków są Synaj i Wybrzeże Egipskie, gdzie wycieczki staniały o 220-230 zł. Potaniały również Turcja Egejska, Wyspy Kanaryjskie i Riwiera Turecka.

Częściej sami

Wartość wycieczek organizowanych przez biura podróży spada też ze względu na to, że coraz częściej turyści organizują podróże na własną rękę. Według badań Instytutu Turystyki w 2013 roku aż 61 proc. Polaków organizowało swój wakacyjny wyjazd samodzielnie.

– Ta liczba ciągle rośnie, bo w stosunku do poprzedniego roku 2012 liczba Polaków organizująca zagraniczny wyjazd wakacyjny na własną rękę wzrosła o 20 proc. – uważa Zuzanna Konarska z serwisu internetowego Fru.pl, który ułatwia turystom m.in. rezerwację lotów, noclegów.

Biuro podróży zmarnowało twój urlop? Blajer wyjaśnia, jak uzyskać odszkodowanieTVN24 BiS

Autor: msz///bgr / Źródło: PAP, tvn24bis.pl