Sony oskarżone o piractwo komputerowe

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN24Sony złamało prawo?

Sony - firma znana dotychczas z tego, że ostro potępiała piratów komputerowych, sama została przyłapana na nielegalnym używaniu programów. Mała francuska firma zapowiedziała, że oskarży giganta o korzystanie z programu bez licencji.

PointDev twierdzi, że potentat na rynku elektroniki używał bezprawnie programu Ideal Migration. Służy on do zarządzania plikami w systemach Windows 2000 i 2003. Podczas policyjnych nalotów, które przeprowadzono w styczniu, funkcjonariusze znaleźli cztery komputery, na których zainstalowane były nielegalne wersje programów. Policja je zabezpieczyła i teraz posłużą one jako dowody w sprawie.

"Chodzi o zasadę"

- Nie interesuje nas żadna ugoda. Nie chodzi tu tylko o pieniądze, ale o zasadę - zapewniał CEO PointDev Paul-Henry Agustoni. Twierdzi, że jego firma poniosła stratę w wysokości 300 tys. euro.

Sprawa wyszła na jaw w listopadzie ubiegłego roku. Pracownik, który nie wiedział, że używa nielegalnej wersji programu, zwrócił się z prośbą o udzielenie pomocy technicznej do jego twórców. Wtedy okazało się, że program nie ma licencji.

Źródło: betanews.com, edri.org

Źródło zdjęcia głównego: TVN24