Soki Kubuś podbiją Turcję? Właśnie wystartowała sprzedaż

Najnowsze

materiały prasowePopularne w Polsce napoje Kubuś będą sprzedawane w Turcji pod marką Tedi

Producent soków Kubuś inwestuje w Turcji. Popularne napoje będą tam sprzedawane pod marką Tedi. Sok jest już sprzedawany w ponad 25 krajach na całym świecie.

Grupa Maspex Wadowice utworzyła spółkę joint venture z turecką firmą Tat Konserve Sanayii. Celem współpracy będzie wprowadzenie soków Kubuś na tamtejszy rynek. Właśnie wystartowała ich sprzedaż.

75 mln potencjalnych klientów

Producent soku przekonuje, że Turcja to duży i perspektywiczny rynek. - Kategoria soków, nektarów i napojów w tym kraju jest jeszcze słabo rozwinięta i cechuje się niskim spożyciem soków na osobę (ok. 7 litrów rocznie na osobę) - czytamy w komunikacie.

- Turcja z ponad 75 milionami mieszkańców, młodym społeczeństwem, dynamiczną gospodarką i jeszcze stosunkowo niskim poziomem konsumpcji to bardzo atrakcyjny rynek z punktu widzenia każdej firmy spożywczej. W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy sprzedaż. W ofercie znajdują się smaki na bazie marchwi oraz kompozycji owoców, ulubionych przez tamtejsze dzieci i młodzież - mówi Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Grupy Maspex Wadowice.

- Wierzymy, że nasz nowy produkt, skierowany do matek i dzieci, dzięki unikalnym cechom i poprzez silnego bohatera, jakim jest miś Tedi, stanie się hitem na rynku tureckim - wtóruje Arzu Aslan z Tak Konserve Sanayii.

Strona turecka będzie odpowiedzialna m.in. za dystrybucję i docelowo produkcję, a Maspex zajmie się działaniami marketingowymi i promocyjnymi. Udzieli też wsparcia w zakresie badań i rozwoju technologii.

Lider w Europie

Kubuś to jedna z najbardziej znanych polskich marek spożywczych za granicą. Produkt jest liderem w kategorii soków przecierowych nie tylko w Polsce, ale także w Rumunii, Rosji, Bułgarii, na Węgrzech, Litwie i Łotwie oraz w Czechach i na Słowacji.

Tat Konserve Sanayii jest spółką giełdową, która zajmuje się m.in. produkcją przetworów warzywnych, majonezów, makaronów, czy produktów mlecznych. W 2012 roku jej przychody ze sprzedaży wyniosły około 1,3 mld złotych. Przychody Grupy Maspex Wadowice w 2012 roku osiągnęły poziom 2,9 miliarda zł.

Autor: msz//gry / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: materiały prasowe