Sobolewski dostał zgodę na objęcie funkcji prezesa giełdy w Bukareszcie

TVN24 Biznes

TVN 24Ludwik Sobolewski był prezesem GPW od 2006 roku

Ludwik Sobolewski otrzymał zgodę rumuńskiego nadzoru finansowego na objęcie funkcji prezesa giełdy papierów wartościowych w Bukareszcie - poinformowała rumuńska giełda na swojej stronie internetowej.

Rada nadzorcza wybrała Sobolewskiego na prezesa giełdy w Bukareszcie na początku lipca.

Były prezes

Ludwik Sobolewski był prezesem warszawskiej GPW w latach 2006-2013. W styczniu tego roku walne zgromadzenie Giełdy odwołało go z funkcji prezesa spółki.

Wcześniej media informowały, że współpracownik prezesa GPW miał wspierać produkcję filmu, w który zaangażowana była życiowa partnerka prezesa giełdy. Sobolewski zapewnił wówczas, że giełda nie uczestniczyła w finansowym wsparciu tego projektu filmowego, a on sam nie naruszył zasad etyki zawodowej.

Obowiązki prezesa GPW przejął Adam Maciejewski.Giełda w Bukareszcie została powołana w 1995 roku. Na giełdzie notowanych jest 79 spółek, o łącznej kapitalizacji ponad 21 mld euro.

Giełda w Bukareszcie została powołana w 1995 roku. Jest na niej notowanych 79 spółek, o łącznej kapitalizacji ponad 21 mld euro. Na GPW notowane są 442 spółki o łącznej kapitalizacji ok. 725 mld zł.

Autor: mn / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24