Śnieg i deszcz mają uratować deweloperów w Dubaju. Za 850 mln dolarów

Najnowsze


Jeden z deweloperów zaangażowanych w projekt „The World”, czyli luksusowe osiedle zbudowane na sztucznych wyspach przy wybrzeżu Dubaju, planuje wprowadzenie atrakcji, które mają ożywić podupadły rynek nieruchomości. Sztuczny śnieg i deszcz mają przyciągnąć kupujących wille i luksusowe apartamenty. Koszt projektu to 850 mln dolarów.

"The World” to jeden z zespołów luksusowych domówi i apartamentów zbudowanych na ok. 300 sztucznych wyspach uformowanych w kształcie, widocznej z lotu ptaka, mapy świata. Ich kształt odpowiada pomniejszonym zarysom kontynentów. Pozostałe zespoły to „Palma Jebel Ali” oraz „Palma Jumeirah” - zespół wysp ułożony jest w kształcie palm kokosowych. Sypanie wysp zaczęto w roku 2001. Domy kupiły tam gwiazdy show-biznesu, m.in. Vitoria i David Beckhamowie. Jednak w roku 2009 kryzys na rynku nieruchomości w Dubaju spowodował niemal całkowity zastój sprzedaży.

Josef Kleindienst, austriacki deweloper zaangażowany w projekt „Niemcy” w zespole „The World”, jako sposób na ożywienie sprzedaży zaproponował wprowadzenie, przy temperaturze na zewnątrz sięgającej +48 stopni Celsjusza, deszczu i śniegu do galerii i pasaży handlowych.

Tańczący w deszczu

- Widzę ludzi tańczy na ulicy w Dubaju , gdy pada deszcz – snuje wizje przyszłości Kleindienst. Wywołanie deszczu lub opadów śniegu nie powinno od strony technicznej sprawić kłopotu. - Nawet dla konwencjonalnej klimatyzacji schłodzenie wody do minus pięciu, sześciu stopni nie powinno stanowić problemu – mówi Kleindienst.

Koszt budowy galerii i pasaży handlowych na pięciu wybranych wyspach „The World” oraz przystosowania do wprowadzeni deszczu lub śniegu, to, według dewelopera, 850 mln dolarów. Pierwsze maszyny i pracownicy zostali już sprowadzeni do „The World”. Koniec inwestycji przewidywany jest na rok 2016.

Willa z gwarantowanym widokiem na morze

Jeden z polskich pośredników nieruchomości oferuje wille (cztery sypialnie) z działką o powierzchni 760 m.kw. z widokiem na morze i dostępem do plaży za 3,6 mln euro. Cena 1 m.kw. w dwupokojowym apartamencie o powierzchni 187 m.kw. to z kolei wydatek 5870 dol.

Autor: Klim/ / Źródło: TVN24BiS/Spiegel.de