To pozbawia rodziny radości. Niepokojące dane

Najnowsze

TVN24 BiSSmartfony przeszkadzają w życiu rodzinnym

Odłóżcie w końcu te telefony komórkowe - apelują dzieci do rodziców. BBC opublikowało wyniki najnowszych badań na temat roli, którą smartfony pełnią w życiu rodzinnym. Wniosek? Ta rola jest negatywna i zbyt duża. Materiał programu "24 Godziny".

Badania przeprowadzono wśród dzieci i młodzieży w wieku 11-18 lat. Absolutnie większość młodych ludzi nie chce, by podczas posiłku telefony były obecne pod ręką. 20 proc. ankietowanych stwierdziło, że komórki pozbawiły ich rodziny radości ze wspólnego spędzania czasu. Co trzeciemu zdarzyło się poprosić rodzica o to, aby odłożył smartfona. Co gorsza, taka prośba często była ignorowana. A co na to sami dorośli? Prawie połowa z nich twierdzi, że faktycznie może za dużo czasu spędzają przed ekranem komórki, ale tylko ułamek ma świadomość, że to ich dzieciom przeszkadza.

Kasuje aplikacje

Tymczasem gwiazda NBA Stephen Curry z zespołu Golden State Warriors poinformował, że na czas trwania rozgrywek play-off kasuje wszystkie aplikacje ze swojego smartfona. Ruch ten ma mu pomóc w skoncentrowaniu się tylko na grze i zdobyciu drugiego mistrzostwa w karierze.

Program "24 Godziny" od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 BiS o godz. 21.00.

Autor: tol/ms / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock