Słońce i plaża za 2 tys. zł. Zobacz, które kierunki będą oblegane latem

Najnowsze

TVN24 Biznes i ŚwiatWakacje first minute

Grecja, Turcja, Chorwacja i Bułgaria są najczęściej wybierane przez Polaków na wypoczynek w nadchodzące wakacje - wynika z informacji zebranych w biurach podróży.

Według Polskiego Związku Organizatorów Turystyki od kilku miesięcy widoczny jest wzrost sprzedaży ofert na tegoroczny sezon letni. Z najnowszych, kwietniowych danych wynika, że zwiększyła się ona o ponad 40 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ub.r.

Magda Plutecka-Dydoń z Neckermann Polska powiedziała PAP, że biuro w kwietniu odnotowało 18-proc. wzrost sprzedaży w porównaniu z tym samym okresem ub.r.

Głównie Europa

Wyjaśniła, że do tej pory największym zainteresowaniem wśród Polaków cieszą się wakacyjne wypady do Bułgarii, Grecji, Turcji, Hiszpanii i Chorwacji. - Niekwestionowanym liderem jest Bułgaria. Kierunek od kilku lat przeżywa swój wielki renesans. Wielu turystów tam wraca i odkrywa Bułgarię ponownie, ale dla większości jest to nowe miejsce wypoczynku. Turcja to kierunek, który notuje najwyższe wzrosty w porównaniu z rokiem poprzednim. Dobrze się też sprzedają wyjazdy do Grecji - powiedziała Plutecka-Dydoń.

Klienci biura Neckermann Polska, którzy zdecydowali się na dojazd własnym samochodem, wybrali na wakacje wypoczynek w Chorwacji, Bułgarii i we Włoszech. Rodzice udający się wraz z dziećmi na wypoczynek coraz częściej decydują się na tzw. oferty sprofilowane, które zawierają m.in. wypoczynek z polskimi animatorami, czy też hotele mające parki wodne.

Mniej niż 2 tys. za tydzień

Jak przekazała Plutecka-Dydoń, tygodniowy pobyt w Turcji w hotelu o standardzie 4 gwiazdki z all inclusive to koszt od 1674 zł za osobę. Za 7-dniowe wakacje w Bułgarii w hotelu 4-gwiazdkowym z dwoma posiłkami zapłacimy 1756 zł za osobę, natomiast na greckiej wyspie Kos - 1738 zł za osobę. Tygodniowy wypoczynek na Majorce z dwoma posiłkami to koszt od 1696 zł za osobę.

- Wiele osób połączyło w tym roku Wielkanoc z weekendem majowym, decydując się na wyjazd do Turcji czy na Majorkę - powiedziała.

Duże zainteresowanie

Także wśród klientów biura Rainbow Tours wyjazdy wakacyjne do Grecji, Turcji, Chorwacji cieszą się największą popularnością. - Od połowy października sprzedajemy już ofertę na lato 2014. Obserwujemy dużo większe zainteresowanie niż w roku ubiegłym - przekazał Radomir Świderski z Rainbow Tours. Dodał, że pobyt w hotelu all inclusive np. w Turcji zaczyna się od 3999 zł za dwie osoby dorosłe i dziecko do lat 12.

- Dostępność ofert wciąż jest bardzo duża, jednak im bliżej sezonu, tym będzie ona bardziej ograniczona, zwłaszcza jeśli chodzi o dostępność pokoi np. rodzinnych, z widokiem na morze, czy też miejsca wylotu - np. oferta może być dostępna, ale już nie z lotnisk regionalnych - powiedziała Klaudyna Mortka z portalu wakacje.pl.

Autor: //gry / Źródło: PAP