SKOK w turystykę

Najnowsze

Aktualizacja:
tvn 24SKOK ma już doświadczenia w sektorze turystycznym

Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe, po deklaracji wejścia jednej ze swych spółek na GPW, teraz wkraczają na rynek turystyczny.

Jedna z firm spółdzielczego holdingu SKOK, o nazwie Asekuracja, przejęła kontrolę na jednymi z większych działających w Polsce biurami podróży: Ecco Holiday i Ecco Travel.

Transakcja odbyła się przez kupno udziałów cypryjskiej spółki Mainco Company Ltd., tą drogą Asekuracja objęła po 51 procent udziałów obu biur.

SKOK nie chcą zdradzić wartości transakcji. "PB" przypomina, że oba biura w ubiegłym roku wysłały około 70 tys. klientów za granicę. Przypomina też, że w ramach holdingu działa już firma SKOK Family Tours.

— Dzięki temu oferta turystyczna dla członków kas zostanie znacznie rozszerzona. Na pewno rozbudujemy ofertę pożyczek wakacyjnych — mówi gazecie Andrzej Dunajski, rzecznik prasowy Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej.

Firma Asekuracja dotąd był pośrednikiem ubezpieczeniowym i kredytowym. Firma nadzoruje kilkusetosobową sieć agentów ubezpieczeniowych działających w większości ze spółdzielczych kas. Zajmuje się też obrotem wierzytelnościami.

Ekspansja SKOK-ów budzi kontrowersje zwłaszcza w środowisku bankowców. Kasy prowadzą działalność podobną do bankowej, ale nie obowiązują ich liczne rygory, którym banki podlegają. Obecnie w ramach holdingu poza 70 spółdzielniami działają też TFI SKOK, SKOK Media, Wyższa Szkła Finansów i Administracji, Fundacja na Rzecz Polskich Związków Kredytowych, spółka informatyczna Hand S i Towarzystwo Finansowe SKOK. Ten ostatni, według "PB" planuje do końca roku wejść na giełdę, a za uzyskany kapitał chce m.in. zbudować sieć bankomatów.

Źródło: Puls Biznesu

Źródło zdjęcia głównego: tvn 24