Skarbówka skontroluję szarą strefę na Euro

Najnowsze


Urzędnicy skarbowi w miastach gospodarzach Euro 2012 oraz w miastach z infrastrukturą towarzyszącą mistrzostwom będą kontrolowali osoby prowadzące niezarejestrowaną działalność gospodarczą oraz te ukrywające rzeczywistą wysokość obrotów - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

- Urzędy skarbowe będą przyglądały się handlowi w internecie oraz targowiskom i placom, gdzie sprzedawane są duże ilości akcesoriów związanych z Euro 2012 - mówi cytowany przez "DGP" Przemysław J. Hinc, doradca podatkowy.

Kontrole fiskusa będą również prowadzone wśród osób, które są zobowiązane do posiadania kasy fiskalnej i za jej pośrednictwem ewidencjonowania swoich obrotów.

Dziennik zwraca również uwagę, że kontrole nie muszą odbywać się w czasie trwania mistrzostw. Urzędnicy będa porównywać dokumenty poświadczające zakup towarów ze sprzedażą oraz ich ilością w magazynach. - Szczególną ostrożność powinny zachować te osoby, które już kiedyś prowadziły działalność gospodarczą i już wtedy miały obowiązek posiadania kasy fiskalnej - tłumaczy Hync.

Autor: ab//kdj / Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"