Skarb wychodzi z Citi

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Dawny Bank Handlowy dziś działa pod marką Citi Handlowy

Resort zamierza chce sprzedać w najbliższych tygodniach należące do niego ok. 2,5 proc. akcji Banku Handlowego, ale pod warunkiem uzyskania dobrych ofert od potencjalnych inwestorów - zapowiada wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz.

Wiceminister zaznaczył, że jest to ostatnia posiadana przez Skarb Państwa "bankowa resztówka", czyli pakiet poniżej 10 proc. akcji banku. Leszkiewicz ocenił, że należący do Skarbu Państwa pakiet akcji Handlowego jest wart około 200 mln zł.

- Skarb Państwa ciągle analizuje sytuację na giełdzie i czeka na dobre oferty ze strony inwestorów na akcje Banku Handlowego - podkreślił wiceminister.

Założony przez finansistę Leona Kronenberga 1870 roku Bank Handlowy obecnie działa pod rynkową nazwą Citi Handlowy. Jego głównym akcjonariuszem jest amerykański Citibank, posiadający 75 procent akcji.

Skarb pozbywa się resztówek

Na początku września MSP sprzedało na giełdzie cały posiadany pakiet banku akcji Pekao SA, czyli 1 180 509 akcji. Uzyskana cena jednej akcji wyniosła 150 zł. Resort planuje do końca 2010 roku zbyć wszystkie posiadane resztówki spółek notowanych na warszawskiej giełdzie.

Jak zapowiadano, MSP może sprzedać jeszcze w tym roku ponad 1,04 proc. z posiadanych 4,15 proc. akcji Telekomunikacji Polskiej. Sprzedaż pozostałego pakietu jest planowana w 2010 roku.

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24