Najnowsze

Skarb Państwa sprzedaje musztardę i buty

Najnowsze

womparczew.plWOM Parczew produkuje m.in musztardę w sześciu smakach

Resort skarbu chce sprzedać Bielskie Zakłady Obuwia "Befado" oraz Wytwórnię Octu i Musztardy w Parczewie. Inwestorzy mogą składać oferty do 13 października w sprawie kupna udziałów tych spółek, stanowiących 85 proc. kapitału zakładowego.

Resort skarbu poinformował w piątek, że zbycie udziałów obu przedsiębiorstw ma nastąpić w drodze przetargu. Mogą w nim brać udział zarówno podmioty krajowe, jak i zagraniczne.

Inwestorzy, którzy będą chcieli przystąpić do przetargu, muszą wpłacić wadium. W przypadku Bielskich Zakładów Obuwia będzie to ponad 932 tys. zł, a dla Wytwórni Octu i Musztardy - około 96 tys. zł.

Na sprzedaż

Spółka "Befado" w Bielsku-Białej koncentruje się na produkcji obuwia tekstylnego, przeznaczonego do użytkowania w domu oraz obuwia zdrowotnego dla osób z problemami stóp. Przedsiębiorstwo jest krajowym liderem wśród producentów obuwia tekstylnego. Spółka sprzedaje swoje wyroby na rynku krajowym i za granicą.

Wytwórnia Octu i Musztardy w Parczewie działa na rynku od 1969 r. Firma jest producentem dodatków do żywności, w tym głównie octu spirytusowego, musztardy w sześciu smakach oraz ketchupu. W ofercie wytwórni znajduje się również ocet winny oraz olej z gorczycy. Odbiorcami spółki, poza hurtowniami, są supermarkety zlokalizowane w województwie lubelskim.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: womparczew.pl