Singiel na swoje jeszcze poczeka

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN2440 procent mieszkań w "Rodzinie na swoim" to lokale nowe

Single poczekają na rządową pomoc w zakupie mieszkań: przez co najmniej pół roku nie będzie zmian w rządowym programie dotacji do zakupu mieszkań - ujawnia na antenie TVN CNBC Biznes wiceminister infrastruktury Piotr Styczeń. Brak zmian oznacza, że praw do pomocy nie stracą w tym czasie osoby starsze.

Pierwotnie osoby samotne miały uzyskać prawo udziału w programie w lipcu tego roku. Jak jednak powiedział wiceminister infrastruktury, zakończono jedynie konsultacje społeczne w tej sprawie. - Wynika z nich społeczne przyzwolenie dla wprowadzenia osób samotnych, tzw. singli. ZMniejszenie wielkości dotacji dla takich beneficjentów jest krytykowane. Kontestowane jest wygaszenie programu z końcem 2012 roku - mówił Styczeń.

Według jego słów obecnie zmiany w programie będą teraz konsultowane pomiędzy różnymi resortami i dopiero na tej podstawie powstanie ostateczny kształt projektu ustawy.

Wiceminister Styczeń zapowiada, że wprowadzone w niej zostanie "rozwiązanie prodemograficzne", polegające na ograniczeniu do 35 lat wieku osób, które będą mogły z "Rodziny na swoim" korzystać. Jak tłumaczy, chodzi o wspieranie budżetowymi pieniędzmi tych rodzin, w których rodzą się dzieci.

Tym razem wiceminister Mirosław Styczeń uchylił się od odpowiedzi napytanie, kiedy zmiany mogłyby wejść w życie.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24