Najnowsze

Sierra Gorda wystartuje wkrótce. Pierwszy transport w lipcu

Najnowsze

KGHMSierra Gorda jest siódmym największym projektem górniczym na świecie

Pierwszy transport miedzi z kopalni Sierra Gorda zostanie wysłany na przełomie lipca i sierpnia - poinformował dziennikarzy wiceprezes spółki KGHM Marcin Chmielewski.

Wiceprezes KGHM powiedział, że ze względu na to, iż kwestia transportu surowca do portu w Antofagaście nie jest rozstrzygnięta, pierwszy transport miedzi z chilijskiej kopalni KGHM będzie wysłany przez port w Mejillones.

Uruchomiona wkrótce

Podczas poniedziałkowego walnego zgromadzenia KGHM prezes Herbert Wirth podał, że niebawem kopalnia Sierra Gorda będzie gotowa do technicznego uruchomienia.

Projekt Sierra Gorda jest spółką typu joint venture, zarządzaną przez KGHM International i należącą do Grupy KGHM (55 proc.), Sumitomo Metal Mining (31,5 proc.) oraz Sumitomo Corporation (13,5 proc.).

Projekt jest zlokalizowany na pustyni Atacama w regionie Antofagasta, będącym największym zagłębiem miedzi w Chile. Wydobycie miedzi, molibdenu i złota będzie się tu odbywać metodą odkrywkową. Dalsza obróbka obejmować będzie: kruszenie, mielenie, flotację oraz osuszanie w celu uzyskania koncentratów miedzi oraz molibdenu. Sierra Gorda jest siódmym największym projektem górniczym na świecie.

Autor: ToL//gry/kwoj / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KGHM

Pozostałe wiadomości