Serwery Amazona nie udźwignęły albumu Lady GaGi

Najnowsze

Aktualizacja:
ladygaga.comAlbum "Born This Way" wzbudził takie zainteresowanie, że zwisły serwery Amazona

Pomysł na marketingową akcję był prosty: przez jeden dzień cały najnowszy album Lady GaGi "Born This Way" do ściągnięcia za 99 centów. Jednak chętnych do zakupu było tylu, że obciążenia nie udźwignęły serwery internetowego sklepu Amazon, należące wszak do najpotężniejszych na świecie.

Dodatkowo każdy nabywca albumu otrzymywał do dyspozycji 20 GB miejsca na dyskach w uruchomionej przed miesiącem usłudze Amazon Cloud Player. Ten sam, liczący 14 piosenek album w zwykłej cenie kosztuje wielokrotnie drożej: np. w sklepie iTunes jego cena to 11,99 dolarów.

Akcja miała posłużyć właśnie rozreklamowaniu nowej usługi. Liczba chętnych okazała się jednak tak duża, że nie było wyjścia i Amazon musiał przeprosić klientów - i ograniczyć możliwość pobierania nagrań.

Na Twitterze zapewnia jednak, że ci, którzy złożyli zamówienie, będą mogli album ściągnąć wciąż za 99 centów - tyle, że muszą trochę poczekać.

Większość użytkowników Amazona oceniających "Born This Way" wystawia oceny słabe. Bardziej jednak skarżą się na niemożność do pobrania wszystkich 14 utworów.

Źródło: Wall Street Journal

Źródło zdjęcia głównego: ladygaga.com