Sankcje zmusiły Kałasznikowa do porzucenia amerykańskiego rynku. Sprzeda broń w Malezji i Tajlandii

Najnowsze

Wikipedia (CC BY-SA 2.0) | Angad SinghW ofercie koncernu Kałasznikowa jest cała gama nowych modeli broni opartych o system opracowany przez samego Kałasznikowa w latach 40-tych

Rosyjska fabryka broni Kałasznikow podpisała umowy z partnerami z Malezji i Tajlandii na sprzedaż broni cywilnej - pisze "The Moscow Times". Miesiąc temu firma została pozbawiona dostępu do amerykańskiego rynku z powodu sankcji.

- Umowy podpisane z krajami regionu Azji i Pacyfiku pomogą pokazać zalety naszych produktów i możliwości w warunkach sankcji i globalizacji rynków - powiedział Aleksiej Kriworuczko, szef Kałasznikowa.

Dalej w górę

Jak podaje "MT", firma zaczęła agresywną politykę wobec rynku amerykańskiego na początku tego roku. Wówczas podpisała umowę na wyłączność z firmą z siedzibą w USA - Russian Weapons Company - na eksport 200 tys. karabinów rocznie. Kałasznikow zaznacza, że nawet pomimo sankcji zamierza zwiększać eksport broni - pisze "The Moscow Times".

Zachodnie sankcje wprowadzone z powodu agresywnej polityki Rosji wobec Ukrainy obejmują m.in. ograniczenie dostępu do rynków kapitałowych rosyjskim bankom i firmom państwowym z sektora naftowego i zbrojeniowego, zakaz eksportu broni, dostarczania zaawansowanych technologii i usług dla sektora naftowego oraz zakaz eksportu niektórych przedmiotów podwójnego zastosowania dla odbiorców wojskowych.

Autor: mn / Źródło: The Moscow Times

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia (CC BY-SA 2.0) | Angad Singh