Najnowsze

Samsung wyprzedza konkurencję. Okulary Gear VR w sprzedaży jeszcze w tym roku

Najnowsze


Samsung zaprezentował Gear VR, czyli okulary do wirtualnej rzeczywistości. Koreański producent wyprzedzi konkurencję, bo jego produkt trafi do sklepów jeszcze w tym roku.

Koncern Samsung znany głównie z produkcji smartfonów zaprezentował swój najnowszy wynalazek. Chodzi o Gear VR, czyli okulary wirtualnej rzeczywistości będące odpowiedzią na działania firmy Oculus Rift, którą za dwa miliardy dolarów wiosną kupił Facebook.

Potrzeby smartfon

Okulary Samsunga będą przenosić użytkowników do wirtualnej rzeczywistości, ale co ciekawe, nie posiadają nawet własnego ekranu. Aby ich używać należy posiadać Galaxy Note 4, który będzie służył za ekran podłączany do sprzętu łączem micro USB. Nowy produkt Samsunga posiada własny akcelerator oraz żyroskop. Pozwoli to okularom na śledzenie ruchów głowy użytkownika. Już teraz wiadomo, że sprzęt ma sporą wadę. Kiedy użytkownik z okularami na głowie ruszą nią w prawo i w lewo, to widziany obraz w naturalny sposób przesunie się tworząc wrażenie obserwacji. Gorzej, gdy użytkownik będzie chciał ruszyć głową do przodu, bo wówczas urządzenie nie zareaguje, co może wywołać spory dyskomfort.

Jeszcze w tym roku

Gear VR według zapowiedzi koreańskiego producenta ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Pierwsi klienci będą mogli nabyć przenoszące do wirtualnej rzeczywistości okulary w wybranych sklepach w Chicago, czy Nowym Jorku.

Autor: msz//km/kwoj / Źródło: BBC, businessweek.com

Pozostałe wiadomości