Samsung pokazał nowy tablet. Najcieńszy na rynku

Najnowsze


Samsung zaprezentował nowy model tabletu Galaxy Tab S. Elektroniczne cacko będzie sprzedawane w dwóch wersjach: o 8,4 i 10,5 calowej przekątnej ekranu. Oba urządzenia mają być dostępne dla klientów jeszcze w czerwcu.

Koreańska firma nowe modele tabletów zaprezentowała w nocy. Urządzenia wyróżniają się nie tylko ekranami wysokiej rozdzielczości (2560x1600), ale także wyświetlaczem wykonanym w technologii Super AMOLED, którą pierwszy raz zastosowano w tabletach. Wyróżnia ją bardzo wysoka jakość i zakres barw, a także możliwość ustawienia panoramicznych proporcji 16:10.

Cieńszy od najcieńszych

Większy 10,5 calowy model będzie ważył 465 gramów, a mniejszy z 8,4 calowym ekranem zaledwie 294 gramy. Urządzenia zachwycą też swoją 6,6 mm grubością. Oznacza to, że jest cieńszy nawet od iPada Apple.

Pomimo to w środku smukłych urządzeń znajdzie się bardzo mocny sprzęt. Jeśli klienci zdecydują się na wersję z LTE, to otrzymają 8-rdzeniowy procesor Exynos 5 Octa, 3 GB pamięci RAM i 16 lub 32 GB pamięci wewnętrznej, którą jeszcze można powiększyć (do 128 GB) używając kart Micro SD. Tablety są wyposażone w aparat o rozdzielczości 8 mln pikseli i lampkę LED. Filmy rejestrowane są w jakości Full HD. Urządzenie będzie miało również 2 mln pikselowy aparat przedni.

Co ciekawe tablety będą miały wbudowane czujniki linii papilarnych, które są używane do odblokowania urządzenia lub dokonania płatności przez system PayPal. Nowy sprzęt Samsunga będzie działał w oparciu o system Android, ale użytkownicy mogą zainstalować wiele własnych usług i aplikacji.

Jeszcze w czerwcu?

Oba urządzenia będą dostępne dla klientów najpewniej jeszcze w czerwcu. W najtańszej wersji, tylko z Wi-Fi będą kosztował 399 dolarów (8,4 cala) oraz 499 dolarów (10,5 cala). Samsung przygotował też kilka wersji kolorowej obudowy. Wśród nich znajdzie się biała, tytanowo-brązowa i czerwona barwa.

Autor: msz//gry / Źródło: Business Insider