Samsung pokazał Galaxy S5

Najnowsze

SamsungSamsung Galaxy S5

Południowokoreański koncern zaprezentował dziś swój najnowszy smartfon. Samsung Galaxy S5 miał swoją oficjalną premierę podczas Mobile World Congress w Barcelonie. To ten aparat powalczy o pozycję lidera z telefonami Apple.

Producent wyposażył smartfon w ekran Super AMOLED Full HD o przekątnej 5.1 cala. W telefonie użytkownicy znajdą również 16-mergapikselowy aparat, który pozwala rejestrować obraz w jakości ultra HD.

Aparat wyposażono w czytnik linii papilarnych, a także czujnik tętna (wystarczy przyłożyć palec do lampy błyskowej), który przesyła informacje do aplikacji S-Health. Dzięki temu telefon stanie się naszym trenerem.

Telefon jest wodoodporny - tak jak model poprzedni Galaxy S4 Active. Ma również wymienną tylną część Nowy produkt Samsunga jest maksymalnie efektywny - chwali się producent.

Dalej na Androidzie

Galaxy S5 wyposażony został w system Android 4.4.

Smartfon pracuje na procesorze 2.5 GHz. Producent stworzył modele z pamięcią wbudowaną 16GB oraz 32GB, dodatkowo użytkownik może wykorzystać karty pamięci do 64 GB.

Komunikację zapewni karta sieciowa WiFi, Bluetooth 4.0 LE, port USB w standardzie 3.0, bezstykowa technologia zbliżeniowa (NFC), port podczerwieni, a także modem 4G LTE.

Samsung Galaxy S5 trafi do sprzedaży na początku kwietnia bieżącego roku. Oferowany będzie w kolorze czarnym, białym, niebieskim, złotym i miedzianym.

Autor: //gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Samsung