Samsung odpowiada pozwem przeciw Apple

Najnowsze

Aktualizacja:
Arch. TVN24Pojedynek na patenty - czy walka o rynek smartfonów?

Koreański Samsung Electronics pozywa amerykańską firmę Apple, zarzucając jej naruszanie swoich patentów. Pozew został złożony krótko po tym, jak Apple zaskarżyło Samsunga za rzekome skopiowanie swoich iPhonów i iPadów w postaci telefonów i tabletów Galaxy.

Samsung ogłosił, że pozwy o naruszenie pięciu patentów zostały złożone w sądach Korei Południowej, Japonii i Niemiec. Przed tygodniem Apple pozwało Samsunga, zarzucając mu kopiowanie rozwiązań zastosowanych w iPhonie i iPadzie.

"Samsung aktywnie odpowiada na działania prawne podjęte wobec nas w celu ochrony naszej własności intelektualnej" - stwierdzono w oświadczeniu koreańskiego koncernu.

Południowokoreańska firma jest jednym z najszybciej rozwijających się producentów smartfonów. Jego linia smartfonów i tabletów Galaxy, wykorzystujących system operacyjny Google Android, szybko zdobywają rynek, naruszając niekwestionowaną dotąd pozycję iPhonów i iPadów koncernu Apple.

Jednocześnie Samsung jest jednym z głównych dostawców komponentów, takich jak układy półprzewodnikowe i wyświetlacze LCD dla urządzeń Apple.

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Arch. TVN24