Samochód z banku dla każdego

Najnowsze

sxc.hu | reubenpoonBank chce oferować tzw. dzierżawę konsumencką auta

Raiffeisen Polbank testuje ofertę, w ramach której każdy etatowiec będzie mógł się cieszyć z prywatnego samochodu służbowego. W Holandii, Belgii, czy Francji ten model znany jest od dawna i cieszy się tam sporą popularnością.

Bank chce oferować tzw. dzierżawę konsumencką auta. To model podobny do leasingu oferowanego przedsiębiorcom. W przypadku klientów prywatnych polegałoby to na tym, że klient wybierałby z katalogu samochodu konkretny model i podpisywałby umowę użytkowania pojazdu na określonych czas (od roku do dwóch).

Do obowiązków klienta należałoby jedynie dbanie o tankowanie paliwa i wnoszenie miesięcznej opłaty za użytkowanie auta. Serwisowanie, koszty przeglądu, wymianę opon bierze na siebie właściciel auta, czyli Raiffeisen Leasing Polska. On też zajmuje się sprawami związanymi m.in. ze stłuczkami i wypadkami.

Używaj i rób co chcesz

Po okresie użytkowania oddajemy auto i kończymy umowę, bądź bierzemy następny model. Limitowany będzie tylko przebieg - do standardowych 15 – 20 tys. km rocznie - tyle pokonuje kierowca samochodu używanego głównie w mieście. Jak dowiedział się "Puls Biznesu" miesięczna opłata za dzierżawę zaczynać się będzie od 600 zł. Za taką kwotę będziemy mogli używać takich samochodów jak Ford Fiesta, Opel Corsa czy Toyota Yaris. Za 1,5 tys. zł będzie można korzystać z samochodu średniej klasy, np. dobrego Mercedesa.

Autor: //gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu | reubenpoon