Salony fryzjerskie, kosmetyczne i tatuażu w czerwonej strefie. Rząd wprowadził nowe obostrzenia

Najnowsze

Autor:
kris
Źródło:
PAP, TVN24 Biznes
Morawiecki o nowych obostrzeniach dla gastronomiiTVN24
wideo 2/8
TVN24Morawiecki o nowych obostrzeniach dla gastronomii

W strefie czerwonej, która od soboty obejmuje cały kraj, salony kosmetyczne, fryzjerskie i tatuażu działają w reżimie sanitarnym - dowiadujemy się z informacji dotyczących zasad i ograniczeń zamieszczonych na stronie rządowej.

Zgodnie z opublikowanym w piątek w nocy w Dzienniku Ustaw rozporządzeniem Rady Ministrów zmieniającym rozporządzenie ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii strefy czerwonej zostają rozciągnięte na całą Polskę od soboty 24 października.

Salony w czerwonej strefie

"Salony kosmetyczne, fryzjerskie i tatuażu działają w reżimie sanitarnym. W miejscu, w którym jest prowadzona taka działalność, przebywa wyłącznie obsługa oraz obsługiwani klienci, a w przypadku, gdy klient wymaga opieki, także jego opiekun" - czytamy.

Dodano, że stanowiska obsługi muszą znajdować się w odległości co najmniej 1,5 m od siebie, chyba że między tymi stanowiskami znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 2 m od powierzchni podłogi.

Gastronomia, sanatoria, sklepy, imprezy i hotele

Od soboty restauracje, bary i puby są zamknięte - dozwolona jest tylko sprzedaż na wynos i dowóz. Nowe restrykcje mają obowiązywać przez najbliższe dwa tygodnie, ale jest też możliwość ich przedłużenia.

Zawieszona zostaje działalność sanatoriów (z możliwością dokończenia trwających turnusów). Wyjątkiem są przypadki, w których zaprzestanie rehabilitacji grozi poważnym pogorszeniem stanu zdrowia pacjenta.

Objęcie całego kraju czerwoną strefą oznacza również, że limit osób w sklepach w całej Polsce wynosi pięć osób na kasę dla lokali o powierzchni do 100 metrów kwadratowych oraz jedna osoba na 15 metrów kwadratowych w przypadku sklepów powyżej 100 metrów kwadratowych.

Od soboty w całej Polsce - w związku z czerwoną strefą - obowiązuje również zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesela, konsolacje).

Ponadto tylko goście, którzy zostają na co najmniej jedną dobę, mogą korzystać z basenów, restauracji i siłowni na terenie hotelu.

LISTA NOWYCH ZASAD >>>

Najnowsze dane

13 628 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w sobotę. Zmarło 179 osób. Ponad 470 tysięcy Polaków jest objętych kwarantanną. Oto najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Autor:kris

Źródło: PAP, TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: