Safra Catz na szczytach Oracle. To najlepiej opłacana kobieta na świecie

Najnowsze


Po wczorajszej rezygnacji Larry'ego Ellisona z funkcji szefa Oracle, jego miejsce zajmą wspólnie dotychczasowy wiceprezes Mark Hurd oraz Safra Catz, która do tej pory była dyrektorem finansowym koncernu. Catz od lat nazywana jest najlepiej opłacaną kobietą na stanowisku kierowniczym. W 2013 roku zarobiła 44,3 mln dolarów. Rok wcześniej otrzymała aż 51,7 mln dolarów.

70-letni Ellison obejmie teraz stanowisko dyrektora ds. technologii. Został też prezesem rady nadzorczej firmy. Jego dotychczasowe stanowisko zajmie dwóch dyrektorów generalnych Safra Catz i Mark Hurd.

Dwóch szefów

Poza zmianami na najwyższym szczeblu struktura organizacyjna firmy ma pozostać niezmieniona. Hurd będzie odpowiedzialny za sprzedaż i obsługę klientów, a Catz za produkcję, finanse oraz funkcje prawne koncernu. Oboje będą podlegać radzie nadzorczej Oracle.

- Safra i Mark to wyjątkowe osoby, które wielokrotnie udowodniły swoją zdolność do prowadzenia, zarządzania i rozwijania firmy. Zarząd jest zachwycony, że najlepszy zespół wykonawczy w branży nadal będzie kierował firmę ku świetlanej przyszłości - powiedział ekonomista Michael Boskin, jeden z dyrektorów Oracle.

Catz dołączyła do Oracle w 1999 roku. Funkcję dyrektora finansowego pełniła od listopada 2005 roku do września 2008 roku oraz ponownie od 2011 roku. Nadzorowała prawie sto transakcji wartych miliardy dolarów. Wśród największych z nich można wymienić przejęcie przez Oracle firm PeopleSoft oraz Sun Microsystems.

Autor: ToL//km/kwoj / Źródło: The Times of India, Business Insider