Sąd: GTC nie traci koncesji

Aktualizacja:
 
TVN24.plBudowa A1 powinna w końcu nabrać rozpędu

Gdańska Transport Company ma prawo kontynuować budowę autostrady A1 na trasie z Gdańska do Torunia - orzekł sąd. Tym samym uchylił decyzję ministra transportu Jerzego Polaczka o wygaśnięciu dla GTC koncesji.

Decyzję o wygaśnięciu koncesji dla GTC minister Polaczek ogłosił na początku roku i podtrzymał ją po marcowym odwołaniu spółki. Resort uznał wówczas między innymi, że koszty budowy przez GTC będą zbyt wysokie. GTC zaskarżyła tę decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, a ten dziś ją uchylił.

- Uchylenie decyzji ministra transportu oznacza, że GTC przysługuje wyłączne prawo do budowy i eksploatacji całego odcinka autostrady od Gdańska do Torunia - uważa przewodniczący rady nadzorczej spółki Aleksander Kozłowski. Dodaje też, że GTC jest gotowa do rozmów z ministerstwem na ten temat.

GTC bierze pod uwagę wystąpienie o odszkodowanie, jednak - jak powiedział Kozłowski - po środowym wyroku sądu jest to bardzo odległa perspektywa. - Jesteśmy zainteresowani wyłącznie budową i eksploatacją autostrady, a nie staraniami o odszkodowanie - stwierdził.

Ministerstwo transportu już zapowiada, że po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia wyroku rozważy możliwość skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl

Pozostałe wiadomości