Rzuć pracę z nową aplikacją na smartfona

Najnowsze

Aktualizacja:
DurexDzięki aplikacja "Quit Your Job" rezygnacja z pracy ma być mniej stresująca

"Quit Your Job" (ang. "rzuć swoją pracę") - to aplikacja firmy TheLadders, która ułatwić ma jej użytkownikowi odejście z pracy. Chociaż przedstawiciele firmy podchodzą do pomysłu z przymrużeniem oka, to jednak liczą na to, że pomoże ona przezwyciężyć strach przed konfrontacją z nielubianym szefem. A to dzięki wysłaniu mu specjalnej wiadomość.

Szef TheLadders Alex Douzet nie ukrywa, że aplikacja to żart i tak należy ją traktować. - To nasz eksperyment, który ma sprawdzić, czy ludzie faktycznie chcą używać tej aplikacji na poważnie - przekonuje Douzet. - Jeśli na tysiąc pobranych aplikacji tylko jeden zakończy swoją pracę przy jej użyciu, to będzie to jakaś zmiana zachowań - dodał.

- Przy niesamowitym rozwoju technologii rezygnujemy z pracy tak, jak setki lat temu. Dlatego postanowiliśmy wykorzystać nowinki technologiczne także w tej dziedzinie - wyjaśnia Douzet.

Jak to działa?

Aplikacja przeprowadza pracownika przez kilka etapów. Dzięki niej ustalany jest powód do odejścia z pracy, a następnie, w postaci wiadomości tekstowej, jest wysyłana bezpośrednio do szefa.

Gdy już ten krok mamy za sobą, aplikacja na podstawie naszych preferencji pomaga nam szukać nowej posady.

Nowa aplikacja to rozszerzona wersja BreakupText, która jako pierwsza wprowadziła nową możliwość rezygnowania z pracy. Dotychczas była dostępna na iPhone'a i kosztowała 99 centów. Teraz działa z firmą TheLadders.

"Quit your job" jest dostępna na iPhone'a już od lipca, a w zeszłym tygodniu pojawiła się również w wersji na Androida.

Autor: tryb / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Durex