"Rzepa" zmienia zielone na łososiowe

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24.pl"Rz" pożegna się z zielonymi stronami

W przyszłym roku informacje ekonomiczne "Rzeczpospolitej" nie będą drukowane na zielonych stronach - donosi "Presserwis". Tematyka ekonomiczna ma trafić na papier w kolorze łososiowym. Powód? Nikt nie robi zielonego papieru gazetowego.

– Przyznaję, że w przyszłym roku przechodzimy na kolor łososiowy – mówi "Presserwisowi" Artur Sierant, wiceprezes Presspubliki, wydawcy "Rz".

Jak tłumaczy, gazeta jest zmuszona do takiego posunięcia, bo... nikt w Europie nie produkuje juz zielonego papieru gazetowego. Ostatnim wytwórcą była papiernia w Finlandii, która została zamknięta.

"Rzeczpospolita" na razie będzie wykorzystywać posiadane zapasy zielonego papieru. Kiedy się skończą, cześć ekonomiczna gazety będzie drukowana na papierze w kolorze łososiowym. Wiceprezes Sierant nie ujawnia, na jak długo zapasów wystarczy.

Na łososiowym papierze drukowany jest najsłynniejszy ekonomiczny dziennik Europy, londyński "Financial Times", a także jego niemieckie wydanie. Takiego papieru używa tez nasz krajowy "Puls Biznesu" i część dodatków do "Dziennika Gazety Prawnej". W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku na papierze koloru łososiowego drukowany też był nieistniejący juz dziennik "Europa".

Źródło: Presserwis

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl