Rządowy Grad ofert w Londynie

Najnowsze

TVN24Inwestorskie wyjazdy ministra skarbu są organizowane od 2008 r.

Na spotkanie z przedstawicielami funduszy inwestycyjnych do Londynu wybrał się minister skarbu Aleksander Grad. Celem wizyty jest promocja oferty prywatyzacyjnej spółek Skarbu Państwa.

- Minister Grad, kontynuując serię spotkań inwestorskich w ramach promocji Programu Prywatyzacji 2008-2011, spotka się w środę z przedstawicielami funduszy inwestycyjnych w Londynie, którym przedstawi możliwości włączenia się w zbliżające się transakcje na rynkach kapitałowych - podkreślił resort skarbu.

Szef resortu skarbu ma również zaprezentować w Londynie koncepcję Warszawskiego Centrum Finansowego. Zakłada ona, że "Warszawa, która ma najprężniej rozwijającą się giełdę papierów wartościowych w regionie i przyciąga zagranicznych inwestorów dzięki atrakcyjności oferty rynków kapitałowych, ma stać się centrum gospodarczym i finansowym Europy Centralno-Wschodniej" - wyjaśniło MSP w komunikacie.

Rządowe wyjazdy promocyjne

Inwestorskie wyjazdy ministra skarbu są organizowane od 2008 roku. Do tej pory Grad spotkał się m.in. z inwestorami z Paryża, Londynu, Japonii, Singapuru, Arabii Saudyjskiej, Kataru, Kuwejtu oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Plan prywatyzacji na 2010 rok obejmuje kilkaset projektów. Na koniec czerwca przewidziano debiut giełdowy spółki energetycznej Tauron. MSP planuje jeszcze w tym roku znaleźć branżowego inwestora dla Energi. Obecnie prowadzona jest prywatyzacja z udziałem inwestorów wobec 10 spółek uzdrowiskowych.

W drugiej połowie roku ma być wznowiony proces prywatyzacji zakładów azotowych w Tarnowie i Kędzierzynie. Ponadto resort zaprosił w połowie maja inwestorów do składania wstępnych ofert na zakup Zakładów Azotowych Puławy oraz Zakładów Chemicznych Police. W MSP trwa również proces prywatyzacji dotyczący Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin oraz dwóch kopalni węgla brunatnego - Adamów i Konin. Pod koniec tego roku planowana jest również prywatyzacja GPW.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24