Rząd odpuścił euro. Będzie po 2012

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESPolska przyjmie euro w 20??

Ogłoszona 10 miesięcy temu mapa drogowa mająca doprowadzić Polskę do strefy euro do 2012 roku, ląduje w koszu. W sierpniu rząd opublikuje dokument, w którym będzie nowa strategia, jak i kiedy to zrobić. - Możemy powiedzieć dzisiaj, że to nie będzie rok 2012 - zastrzegł wiceminister finansów Ludwik Kotecki.

- W sierpniu rząd opublikuje ramy strategiczne narodowego planu wprowadzenie euro w Polsce. Będą tam określone nowe warunki wprowadzenia Polski do strefy euro. Możemy powiedzieć dzisiaj, że to nie będzie rok 2012, tak jak zakładała to dziesięć miesięcy temu mapa drogowa przygotowana przez rząd - powiedział, przy okazji senackiej debaty na nowelizacją tegorocznego budżetu Kotecki.

Przepraszamy. Kryzys

Wiceminister wyjaśnił, że obecnie mamy do czynienia z "zupełnie inną sytuacją makroekonomiczną niż ta, która była zakładana jesienią zeszłego roku". Przypomniał, że ze względu na sytuację budżetową, na razie Polska nie spełnia kryterium fiskalnego przystąpienia do strefy euro i że od 7 lipca jesteśmy przez Brukselę objęci procedurą nadmiernego deficytu.

W sierpniu rząd opublikuje ramy strategiczne narodowego planu wprowadzenie euro w Polsce.(...) Możemy powiedzieć dzisiaj, że to nie będzie rok 2012 kotecki o euro

Oficjalna deklaracja przed senatorami przedstawiciele Ministerstwa Finansów nie wywołała specjalnej burzy na rynku, bo ten już od dawna się jej spodziewał. Wypowiedziana przed godzina 14 zbiegła się, przypadkowo lub nie, z bardzo chwilowym, choć wyraźnym spadkiem lekko rozchwianych w środę złotego i indeksu WIG20.

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES