Rząd odłożył gaz na później

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Projekt umowy nie zatwierdzony ale gaz z Rosji płynie

Rząd przyjmie później projekt polsko-rosyjskiego porozumienia w sprawie zwiększenia dostaw gazu do Polski - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Wicepremier Waldemar Pawlak, który zapowiadał, że projekt zostanie zatwierdzony we wtorek, przedstawił na posiedzeniu tylko krótką informację na jej temat.

- Wicepremier Waldemar Pawlak przedstawił na wtorkowym posiedzeniu krótką informację na temat porozumienia w sprawie dostaw gazu. W Ministerstwie Gospodarki powstaje obecnie stosowny dokument, który zostanie przyjęty przez Radę Ministrów w późniejszym terminie - powiedziała PAP Izabela Paluch z CIR.

Zgodnie z zapowiedziami wicepremiera, rząd miał zatwierdzić we wtorek projekt polsko-rosyjskiego porozumienia ws. zwiększenia dostaw gazu do Polski. Zostało ono uzgodnione w niedzielę w Moskwie. Zapowiedziano wówczas, że zostanie ono sfinalizowane, gdy umowę operatorską ws. zarządzania gazociągiem jamalskim uzgodnią Gaz-System i EuRoPol Gaz, co nastąpiło w poniedziałek.

Dodatkowe dostawy gazu rządy Polski i Rosji negocjują już od ubiegłego roku. Chodzi o zwiększenie dostaw o ok. 2 mld m sześc. do ponad 10 mld m sześc. rocznie po tym, jak na początku ubiegłego roku surowiec do Polski przestał przesyłać rosyjsko-ukraiński pośrednik RosUkrEnergo.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24