Rząd da pieniądze na dobry pomysł

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Gordon Brown chce pomóc początkującym firmom

Brytyjski rząd otwiera nowy rozdział w wojnie z kryzysem: zapowiada założenie specjalnego banku, który inwestowałby w małe, obiecujące firmy z branży wysokiej technologii. Inwestycje mogą być ryzykowne, ale muszą być obiecujące.

Rządowe plany zdradził brytyjski premier Gordon Brown. Jak powiedział, nowy bank zajmowałby się inwestycjami wysokiego ryzyka w początkujące przedsiębiorstwa.

Ta inicjatywa to odpowiedź na raport fundacji Nesta (The National Endowment for Science, Technology and the Arts), z którego wynika, że kryzys gospodarczy stanowi poważne zagrożenie dla całej generacji małych firm z branży hi-tech.

Nesta wezwała rząd, by wspólnie z sektorem prywatnym zapewnił miliard funtów dla obiecujących przedsiębiorstw i ostrzegła, że niepodejmowanie działań może mieć "poważne konsekwencje dla gospodarki".

Największym problemem małych firm w kryzysie jest ograniczenie dostępu do kredytów. W zeszłym roku akcja kredytowa skierowana do małych przedsiębiorstw w Wielkiej Brytanii spadła aż o 70 proc.

Źródło: BBC News

Źródło zdjęcia głównego: TVN24