"Zastanawiają się, czy ideowo będzie dobrze". Kalisz o działaniach policji

TVN24 Biznes

Ryszard Kalisz upolitycznieniu policji w PolsceTVN24 BiS
wideo 2/3

- Bardzo ważna jest kwestia doprowadzenia do normalnego funkcjonowania policji - uważa Ryszard Kalisz, były minister spraw wewnętrznych. Zdaniem gościa "Rozmowy Poranka" w TVN24 BiS, "dzisiaj policja jest w stanie dezintegracji, przez to, że podlega bardzo daleko idącym ideowym politycznym wpływom".

Kalisz w ten sposób komentował niedawne wydarzenia z Radomia, gdzie starli się działacze KOD i członkowie Młodzieży Wszechpolskiej. Policji nie było na miejscu zdarzenia.

- Dzisiaj dominują tendencje wykluczające, niedopuszczania do wspólnoty innych ludzi, odpychające i walczące z każdą innością oraz inność traktujące jako wrogość - podkreślał.

Gość "Rozmowy Poranka" odniósł się również do kwestii uchodźców. Podkreślał, że "Polacy są narodem, który zawsze był otwarty na uchodźców, szanował ludzi o odmiennym kolorze skóry".

- Polacy są tak naprawdę krajem emigrantów, oblicza się około 12 milionów Polaków wyemigrowało (...) Jeżeli nie będziemy szanowali godności każdego innego człowieka z Azji, Afryki, czy każdego innego miejsca świata, to może się tak zdarzyć, że naszej godności ktoś nie uszanuje - wskazywał gość TVN24 BiS.

Autor: mb / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 BiS