Rynek tabletów rośnie najszybciej w historii. PC przeżywają kryzys

Najnowsze

Aktualizacja:
ShutterstockKontrola UKE: 55 proc. tabletów nie spełnia wymagań

Rynek tabletów rośnie najszybciej w historii - donosi Business Insider. Tylko w ubiegłym roku liczba zamówień wzrosła aż o 74 proc. Natomiast kolejny kwartał z rzędu maleje sprzedaż komputerów stacjonarnych.

Według najnowszych informacji Business Insider rynek dostaw tabletów wzrósł w 2013 roku o 74 proc. do 226 mln sztuk. Według prognoz do 2016 roku ta liczba wzrośnie do blisko 500 mln sztuk.

Wojna o "tabletowy tort"

Konkurencja jest na rynku bardzo wysoka. O "tabletowy" tort walczą: Android, Apple, Kindle Fire, Windows, Nook i Blackberry. Cały czas rozszerzają oni swoją ofertę dla użytkowników o zarówno wysokich, jak i niskich dochodach. Prześcigają się oni także w udostępnianych klientom aplikacjom.

Dla porównania, sprzedaż komputerów przeżywa trudny okres. Business Insider przewiduje, że dostawy PC spadły o ponad 8 proc. w IV kwartale 2013 roku w porównaniu do analogicznego okresu w 2012 roku.

Tak przemija era PC?

Gdyby szacunki się potwierdziły, byłby to siódmy z kolei kwartał, w którym dostawy komputerów stacjonarnych spadły. Oznaczałoby to, że, licząc rok do roku, dostawy PC spadły o 10 proc. do 317 mln sztuk.

Tym samym byłby to największy roczny spadek w historii branży komputerowej i drugi z rzędu rok, w którym liczba dostaw maleje.

Autor: rf/klim/ / Źródło: Business Insider

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock