Rybacy, macie czas do środy

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Rybacy mają czas na podpisanie umów do środy

Środa to ostatni dzień dla rybaków na uzyskanie tymczasowej pomocy finansowej. Ta przysługuje poławiaczom, którzy nie mogli wypływać w morze od początku października do końca grudnia tego roku - przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Jeszcze tylko w środę rybacy będą mogli podpisać umowę z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o przyznanie pomocy za czasowe zawieszenie działalności połowowej - przypomina Agencja.

Rekompensata przysługuje tym armatorom statków rybackich, którzy nie prowadzili działalności połowowej w okresie dowolnych 60 dni między 1 października a 31 grudnia 2008 roku.

Trzy oddziały

Jak przypominają władze ARiMR, umowy rybacy mogą zawrzeć w siedzibach trzech oddziałów regionalnych: pomorskim, zachodniopomorskim i warmińsko-mazurskim.

Dotychczas Agencja przekazała pieniądze 689 armatorom w wysokości 52,9 mln zł - co oznacza, że środki trafiły już do 94 proc. armatorów, z którymi Agencja podpisała umowy.

Rekompensata wyniesie od 56 tys. 820 zł do 77 tys. 100 zł na kuter, w zależności od wielkości jednostki i dodatkowo 8,22 tys. zł za każdą osobę pracującą na tym statku - czytamy w komunikacie.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24